משלוחים מהירים
מהיום להיום!

פרידה מעובד היא תמיד רגע מורכב, גם כאשר היא נעשית מבחירה ובוודאי כאשר מדובר בפיטורין. הדבר משמעותי אף יותר כאשר מדובר בעובד או עובדת שעבדו בחברה זמן ממושך, הפכו לחלק ממנה ולעיתים גם לחברים קרובים של הקולגות והמעסיקים. ברגע כזה, טבעי להעניק מתנת פרידה לעובד, בין אם מטעם החברה ובין אם מעמיתים לעבודה.

 

למה חשוב לקנות מתנה לעובד שעוזב?

המנהג להעניק מתנה לעובד או לעובדת שעוזבת את מקום העבודה, נובע ממספר סיבות עיקריות:

  • המתקת הרגע – גם כאשר מדובר בעזיבה מרצון ואפילו לצורך התקדמות בקריירה, פרידה ממקום עבודה מתאפיינת בדרך כלל ברגשות מעורבים. הענקה של מתנת פרידה לעובד שעוזב, מסייעת בהתמודדות עם הקושי ומקלה על הרגע המורכב.
  • הערכה והוקרה – הענקה של מתנת פרידה מעובד או מעובדת היא הזדמנות לשבח את העבודה שביצעו לאורך התקופה, ולהודות להם עליה ועל החלק שלקחו בהצלחת החברה.
  • הבעת קרבה – פעמים רבות, במיוחד כאשר מדובר בצוות קטן שעבד יחד תקופה ממושכת, ישנו רצון להביע אכפתיות, אהבה וקרבה לעובדים שעוזבים. רכישה של מתנה לחברה שעוזבת עבודה מעידה על עוצמת הקשר, ועל תקווה שישמר גם בהמשך.

 

5 טיפים לבחירה של מתנות עזיבה לעובדים

לפני שמחליטים מה לקנות כמתנת פרידה לעובד או לעובדת, ניתן להיעזר בכמה טיפים שיקלו על תהליך הבחירה, במיוחד כאשר המתנה היא מטעם הארגון או העסק:

 

1. התאמה למסר 

מתנת פרידה צריכה להעביר מסר של תודה, הוקרה והערכה. חשוב שיופיע עליה כיתוב מתאים או לצרף אליה ברכה אישית שתעביר את המסר המתאים.

 

2. התאמה לעובד

כדי שהמתנה תשמח את העובדים שפורשים, חשוב שתתאים להם באופן אישי. מכיוון שלא תמיד ניתן לדעת מה ישמח כל עובד, רצוי להעניק מתנה שקולעת לטעם הרחב ביותר.

 

3. גודל מותאם

כאשר בוחרים את המתנה חשוב לשים לב שהגודל שלה יהיה מותאם לסיטואציה. למשל, כאשר מדובר בעובד זמני שעבד בחברה זמן קצר, ניתן להעניק לו מתנה קטנה וסמלית. לעומת זאת לעובד בכיר שתרם לארגון לאורך שנים, ראוי לקנות מתנה גדולה ומרשימה יותר.

 

4. המתקת הרגע

כל מתנה הופכת את רגע העזיבה למתוק יותר, אבל אפשר גם להמתיק את קושי הפרידה במתנה מתוקה באמת, שתסיים את התקופה עם טעם טוב.

 

5. הרמת כוסית

כאשר נפרדים מעובדים, נהוג לקיים התכנסות קצרה, בה העובד, הקולגות והמעסיקים יכולים לשאת דברים. כדי להוסיף לברכות גם הרמת כוסית, אפשר לצרף למתנה בקבוק יין או ליקר איכותי.

 

פרלינה – מגוון מתנות לעובד שעוזב

רגע הפרידה מעובדים ותיקים הוא ציון דרך משמעותי, הן למי שעוזבים והן למי שניהלו או עבדו לצידם לאורך זמן. אחת הדרכים לציין את הרגע החשוב, להביע הערכה והוקרת תודה ולהקל על הפרידה, הוא להעניק לו או לה מתנה משמחת. אם אתם נפרדים בקרוב מעובד או קולגה, תוכלו למצוא בחנות האינטרנטית של “פרלינה” מגוון רחב של מתנות עזיבה לעובדים.

בין היתר, ניתן להזמין מאיתנו זרים מתוקים עם מגוון שוקולדים וממתקים; מארזי תודה מרשימים; קופסאות פרלינים בשילוב של בקבוק יין או ליקר; ועוד מתנות מתוקות שמשדרות חיבה ואכפתיות. כל המארזים שלנו מעוצבים בעבודת יד ומכילים שוקולד, מעדנים וממתקים איכותיים. אתם מוזמנים להתרשם ממגוון האפשרות שבאתר, ולהזמין את המתנה המתאימה במשלוח עד הבית או בית העסק. אם אתם רוצים להתייעץ איתנו או לקבל פרטים נוספים, נשמח לסייע לכם בטלפון 03-9523575